Hogyan válasszunk magyar piacra webáruház motort?

innvoice-

Ez a cikk nem megrendelésre készült, hanem több millió rendelés számlázása során szerzett tapasztalatokat foglal össze. Ezek az információk segíthetnek a webáruház-tulajdonosoknak elkerülni a későbbi problémákat. Fontos kiemelni, hogy nem a szakemberek ellen szól, hanem a végeredményből leszűrt tapasztalatokat tartalmazza.

A cikkben végigvesszük a Shoprenter, UNAS, WooCommerce, Shopify áruházak sajátosságait, tapasztalatainkat. A cikk elsősorban magyar webáruház tulajdonosoknak szól.

A webáruház nem a webmesternek készül

WooCommerce áruházak: Ezeknél kulcsfontosságú a folyamatos frissítés, különösen biztonsági okokból. Ha a webáruház nincs karbantartva, az elavult verziók problémákat okozhatnak. Számos funkcióhoz külön bővítmények szükségesek, amelyeket telepíteni, frissíteni és esetenként megvásárolni kell. Ezért elengedhetetlen, hogy szakember legyen kéznél. Számtalan sokkoló példát tudnánk mondani, amikor egy-egy webáruházba belépve a képernyő fele „foglalt” az el nem végzett frissítési értesítőktől.

Bérelhető rendszerek (Shoprenter, UNAS, Shopify): Ezek esetében a frissítéseket a szolgáltató végzi, így az üzemeltetés egyszerűbb. A számlázó- és más rendszerekkel való szinkronizáció általában gördülékenyebb, és a tűzfalak vagy egyéb korlátozások miatt ritkábban lépnek fel problémák.

Magyar sajátosságok

Magyarországon számos számlázási sajátosságot be kell tartanunk, amihez tapasztalataink szerint sok webáruházban nincs, vagy extrém kerülőutakon van lehetőség. Szakemberként nyilván adódhat a válasz, hogy megoldható, de kérdés, hogy magyarországi webáruház esetén valóban ezzel kell-e tölteni az időt.

Magyar adószám megadásának lehetősége

Shopify és WooCommerce: Ezeknél alapból nincs lehetőség magyar adószám megadására. Félmegoldásként használhatók egyedi mezők vagy bővítmények, de ezek további munkát igényelnek.

Shopify áruház esetén készítettünk egy útmutatót, hogyan írjuk át a vevő cím második sorát – ami valójában szinte sosincs használva – arra, hogy az adószám megadására alkalmas legyen, az útmutató ide kattintva elérhető.

Szintén meglepő, de a Woocommerce áruházban alapból szintén nincs lehetőség magyar adószámot megadni vásárláskor. Természetesen van lehetőség a HuCommerce WordPress bővítmény segítségével utólag ezen segíteni, de nyilván ez újabb extra feladat, újabb frissítendő beépülő.

De mi a helyzet a magyar webshop motorokkal?

Magyar rendszerek (Shoprenter, UNAS): Alapból támogatják az adószámok megadását, és az UNAS az adószámok érvényességét is ellenőrzi (ezért külön jár a plusz pont).

Ügyviteli szoftver kapcsolás, egyéb integrációk

Az UNAS fejlesztései kimagaslóan támogatják a magyar ügyviteli és fizetési rendszereket. A szolgáltatásukat különösen ajánlják a magyar webáruház-tulajdonosoknak, mivel szinte minden szükséges funkció előre integrálva van.

Nyilván elfogultak vagyunk, de mindenképpen kiemelnénk az UNAS webáruház fejlesztőinek munkáját. Mivel magyar fejlesztésről van szó, jelentősen érezhető az az odafigyelés, amivel a magyar webáruház felhasználókat kiszolgálják. Legyen szó fizetési szolgáltatókról, vagy ügyviteli szoftverek széles palettájáról elmondható, hogy szinte minden készen van, amire egy magyar webáruház tulajdonosnak szüksége van. A támogatás kapcsán pedig külön kiemelnénk Szeles Balázs munkáját, aki számos oktatóanyaggal segíti az indulást egy sikeres áruház elindulását (www.webshop-tanfolyam.hu)

Összefoglalva

A megfelelő webáruház motor kiválasztásakor érdemes alaposan átgondolni az üzleti célokat és az egyszerűbb megoldásokat előnyben részesíteni. A bérelhető, magyar fejlesztésű rendszerek, mint az UNAS vagy a Shoprenter, jó választás lehetnek, különösen a magyar piacra fókuszáló vállalkozások számára. Ezek nemcsak a működést teszik egyszerűbbé, hanem hosszú távon is segítenek elkerülni a problémákat.


Kétségtelen tény, hogy egy működő webáruház költöztetése hatalmas feladat, így sok fejfájástól megkímélhetjük magunkat, ha már az elején jól választunk.

Bár mi valóban nem webáruház fejlesztéssel foglalkozunk, de javaslatunk egyértelműen a magyar fejlesztésű, bérelhető webáruház motoroknak szól, nem véletlen, hogy legtöbb ügyfelünk az UNAS áruház felhasználói közül kerülnek ki.

A cikkben nem említettünk egyéb webáruház motorokat (Prestashop, Magento, stb), ennek oka egyszerűen annyi, hogy ügyfeleink körében nincs jelentősebb érdeklődés, illetve szakmai partnerrel sem állunk kapcsolatban, integrációnk nincs ezen áruházakhoz.

A cikk szerzője:

innvoice

Értesülj tippek, hírek, sikertörténetek

Idei évünk az időspórolásról szólt, számos funkcióval akár egyenként is rengeteg időt tudtunk ügyfeleinknek megtakarítani. Tekintsük át, mi történt 2023-ban.
2023-ban ismét a pénzügyileg legmegbízhatóbb cégek minősítését kaptuk.
A 2023 július 1-től induló EPR, körforgásos termékdíjak kezeléséhez az Innvoice hatékony segítséget biztosít